سخن روز /
نگاهی اجمالی به فعالیتهای شرکتهای تعاونی روستایی زنان استان کهگیلویه و بویراحمد
1399/11/18
به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی استان کهگیلویه وبویراحمد سرکار خانم بویراحمدی مدیر عامل شرکت تعاونی روستایی زنان سی سخت عنوان کرد: شرکت تعاونی روستایی زنان سی سخت واقع در شهرستان دنا، تنها شرکت زنان در استان می باشد که دارای ساختمان شخصی می باشد که دارای دو طبقه و یک زیرزمین می باشد که زیرزمین ساختمان بعنوان کارگاه استفاده می گردد و در فصل آبغوره گیری با اشتغال حداقل 6 نفر که بصورت شیفتی فعالیت می کنند و در قسمت دیگری از آن برای فعالیتها آموزشی و گروهی استفاده می باشد و طبقه همکف فروشگاه شرکت می باشد که ملزومات اعضاء را تأمین و اکثراً بصورت قسطی در اختیار اعضاء می گذارد و مکانی است برای خرید محصولات فرآوری شده گیاهی و دامی اعضاء و فروش آنها. طبقه اول ساختمان شرکت محل دفتر شرکت می باشد که هنوز ناتمام مانده و قابل استفاده نیست.
شرکت زنان سی سخت از فعالترین شرکتهای زنان در سطح استان می باشد با ارگانهای دیگر از جمله فرمانداری، استانداری و جهاد کشاورزی و سپاه و بسیج نیز ارتباط و همکاری مستمر دارد در نمایشگاههای که برگزار می شود حضور فعال دارد و در موقعیت کرونا نیز با حضور اعضاء اقدام به تهیه و توزیع ماسک درسطح روستاهای شهرستان دنا اقدام نموده است و مدیرعامل شرکت نیز عضو هیئت مدیره اتحادیه تعاون روستایی شهرستان دنا می باشد.
خانم احسانی مدیر عامل شرکت تعاونی روستایی زنان چیتاب گفت شرکت تعاونی روستایی زنان چیتاب واقع در بخش چیتاب، دارای کارگاه بسته بندی و بوجاری حبوبات می باشد که کارگاه توسط خود اعضای شرکت اداره می شود و فعالیت شرکت که اکثراً بوجاری محصولات می باشد. که در صورت تأمین مالی با توجه به دارا بودن همه مدارک مورد نیاز از همه ارگانهای ذیربط و برند بین المللی که دارد که متواند در زمینه بسته بندی فعالیت گسترده ای داشته باشد.
وی عنوان کرد در فعالیتهای آموزشی و ترویجی فعالیت مستمر دارد و در فصول مختلف اقدام به تولید قارچ خوراکی، کشت و پرورش زعفران و با ارگانهای جهاد کشاورزی، کمیته امداد، سپاه و بسیج همکاری دارد.
درزمان بیماری کرونا از اولین شرکتها و تشکل هایی بود که در زمینه تهیه و توزیع ماسک بین نیازمندان منطقه اقدام نموده است.
خانم رسائی مدیرعامل شرکت تعاونی روستایی زنان بهمئی عنوان کرد شرکت تعاونی روستایی زنان بهمئی واقع در شهر لیکک و با عضویت اکثریت زنان روستاهای اطراف تشکیل گردیده و در حالی که مدیرعامل و هیئت مدیره تلاشهای زیادی جهت راه اندازی طرحهای کشاورزی داشته اند. ولی با درخواست اعضاء فروشگاه عرضه ملزومات بخصوص لوازم خانگی تهیه و جهت رفاه اعضاء بصورت اقساط در اختیار اعضاء شرکت قرار می گیرد.
در ادامه خانم کریمی مدیر عامل شرکت تعاونی روستایی زنان سررود شمال گفت شرکت تعاونی روستایی زنان سررود شمالی، واقع دربخش سررود واقع در شهرستان بویراحمد، در ابتدا فعالیت خود را در زمینه آموزش اعضاء و تهیه و دوخت کیف های چرم و فروش آن آغاز کرد ولی بعلت نبودن بازار فقط در حد تقاضا تولید می کردند و آنهم بصورت محدود. از سال 97 با رایزنی و پیگیریهایی که مدیرعامل و هیئت مدیره شرکت انجام دادند قرداد بهره برداری (توزیع آب کشاورزی) و تعمیرات و نگهداری شبکه آبیاری شهرستان بویراحمد که مدت آن از تاریخ 1/8/97 لغایت 31/2/98 می باشد با اشتغالزایی 4 نفر و موضوع قرارداد لایروبی شبکه های آب روستاهای چیتاب، سروک و دشتروم همچنین توزیع آب بین کشاورزان مطابق آب بها ، و فعالیت دیگر ایشان در زمینه تولید و پرورش جوجه مرغ بومی با دستگاه جوجه کشی به تعداد 300 قطعه در سه دوره و فروش آنها، بوده است.
تعداد مشاهده خبر250 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:4 :1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal