سخن روز /
عضو هیات مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران خبر داد:
تبدیل سازمان به بزرگترین تراست ملی تجارت محصولات کشاورزی با ورود به عرصه صادرات
1399/11/08
عضو هیات مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از ورود سازمان به عرصه صادرات و تبدیل به بزرگترین تراست ملی تجارت محصولات کشاورزی، خبر داد

✅ به گزارش پات، صبح روز جاری جلسه ای با حضور اصغر زاده ، عضو هیات مدیره ، ربیهاوی رایزن بازرگانی ایران در عراق ، رنجبری صادر کننده برتر ایرانی به کشورهای خلیج فارس و دفتر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان در سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران برگزار شد.
⬅️ اصغر زاده در این نشست گفت: تولید سالانه 50000 تن رب گوجه فرنگی ، خرید بالغ بر 72 تن زعفران و حضور فعال سازمان و شبکه تعاونی های روستایی و کشاورزی در عرصه تنظیم بازار محصولات کشاورزی، از جمله بارزترین ویژگی های سازمانی است که گویای توان بالقوه این شبکه برای ورود به بازارهای بین المللی محصولات کشاورزی است.
⬅️ اصغر زاده با اشاره به ظرفیتها و توانمندیهای شبکه تعاونی های روستایی و کشاورزی گفت: در حال حاضر ایران در تولید گوجه فرنگی از کشورهایی مانند ایتالیا، اسپانیا و ترکیه پیشی گرفته است و با این حال ما به منظور بهره مندی بیشتر کشاورزان خرده پا از مزایای صادراتی دسترنج خود ، نیاز داریم تا با تعامل بین سازمانی با سازمان توسعه تجارت ، داز دانش ، مدیریت و درک عمومی رایزنان اقتصادی جهت شناسایی بازارهای هدف بهره مند شویم.
⬅️ در ادامه ربیهاوی با ارائه گزارشی از نقشه تجاری بازار محصولات کشاورزی و صنایع غذایی عراق تاکید کرد: تداوم حضور جمهوری اسلامی ایران در بازار عراق مستلزم عامل و یکپارچگی بخش خصوصی و دولتی و به ویژه حمایت بخش دولتی از بخش خصوصی است.
⬅️ رایزن بازرگانی سازمان توسعه تجارت عراق همچنین گفت: بازار عراق همواره متقاضی محصولات خام و فراوری شده محصولات کشاورزی ایران مانند رب گوجه فرنگی ، شیرینی جات و محصولات لبنی می باشد. ولی حفظ این بازار مستلزم پایش دقیق کشورهای رقیب، لحاظ کردن ممنوعیت های صادراتی کشور هدف و تطبیق سازوکارهای صادراتی با این قبیل ممنوعیت ها می باشد.
⬅️ وی با تاکید بر حضور پررنگ شرکت های ایرانی در تاسیس واحدهای مرغداری در کشور عراق اظهار کرد: در حال حاضر کشورهایی مانند اردن و عربستان سعودی مترصد کسب مزیتهای تجاری جهت تسخیر این قیبیل بازارها می باشند و ایران در این خصوص می بایست هموشمندانه عمل کند.
⬅️ در پایان این نشست رنجبری مدیر عامل شرکت مدیریت صادرات ایده بازار آسیا ضمن برشمردن پتانسیل بالقوه بازار محصولات کشورهای عربی برای واردات ایرانی تاکید کرد: حمایت از کشاورزان استانهای جنوبی در تطبیق الگوی کشت با نیازهای بازار و بهبود بسته بندی از جمله راهکارهایی است که می تواند در حفظ و بازارهای صادراتی ایران در کشورهای عربی کمک شایانی نماید.
تعداد مشاهده خبر282 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal