سخن روز /
تشکیل بیست و پنجمین نشست کارگروه اقدام استان اصفهان در شرکت سهامی زراعی گلپایگان
1399/11/04


به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی استان ، بیست و پنجمین نشست کارگروه اقدام استان اصفهان به ریاست دکتر قاضی عسگر معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری استان و با دعوت سازمان تعاون روستایی در سالن اجتماعات شرکت سهامی زراعی گلپایگان و به منظور بررسی مشکلات و ارائه برنامه های شرکت و شهرستان گلپایگان تشکیل گردید.

در ابتدای نشست حاج عابدی ضمن اشاره به موقعیت برجسته شرکت های سهامی زراعی در استان و کشور، نقش نظام های بهره برداری به ویژه سهامی زراعی ها را در یکپارچه سازی و جلوگیری از خرد شدن اراضی، بکارگیری روش های نوین کشاورزی، اشتغال و جلوگیری از مهاجرت روستائیان را مهم دانسته و تاکید نمودند با حمایت از این تشکل ها می توان به اهداف مورد نظر در سطوح بالاتر دست یافت.

در این نشست همچنین مدیر عامل و رییس هیات مدیره شرکت سهامی زراعی به تشریح فعالیت های سهامی زراعی گلپایگان پرداخته و خواستار حمایت بیش از پیش از شرکت در راستای رونق تولید شدند.

در ادامه اعضاء کارگروه از جمله فرماندار و دادستان شهرستان گلپایگان، به پاره ای از مشکلات موجود اشاره و خواستار رفع موانع با تلاش گروهی شدند.

دکتر قاضی عسگر معاونت امور اقتصادی استانداری نیز ضمن تاکید بر نقش مثبت بخش کشاورزی در تامین امنیت غذایی جامعه ، حمایت از تولید کنندگان به خصوص تشکل هایی مانند سهامی زراعی و تعاونی های تولید را مهم دانسته و خواستار توجه همه ادارات در رفع موانع تولید برای سرمایه گذاران فعال در این حوزه شدند.

در پایان اعضاء کارگروه از بخش های مختلف سهامی زراعی از جمله واحد گاوداری و واحد سپتینگ ( تصفیه خانه ) گاوداری با هدف رعایت محیط زیست و تولید کود کمپوست، کودمایع و آب تصفیه شده برای آبیاری باغات شرکت از پسماند واحدهای گاوداری و همچنین گلخانه دوهکتاری شرکت در سال جاری که با اعتباری بالغ بر 7/5 میلیازد تومان ( 50 در صد از سودسهام دولت و 50 در صد دیگر از اعتبارات شرکت ) احداث شده بازدید به عمل آمد.

تعداد مشاهده خبر57 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal