سخن روز /
معاون توسعه تعاونیها وتشکل های سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در بازدید از شبکه تعاون روستایی بناب بر توسعه وپویایی تعاونیها تاکید کرد .
1399/11/04
معاون توسعه تعاونیها وتشکل های سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در بازدید از شبکه تعاون روستایی بناب بر توسعه وپویایی تعاونیها تاکید کرد .
دکتر شاه پسند در ادامه بازدیدی که از تشکلهای شهرستان بناب آذربایجانشرقی داشت از دست اندرکاران این بازدید جهت ارتباط با تعاون گران وشنیدن مشکلات ایشان تقدیر وتشکر کرد واظهار نمود که تعاون در شهرستان روند خوبی دارد ولی نیاز به اصلاح مسیر دارد وبا توجه به مبنای بسیار قدیمی تعاون اگر بتوانیم تغییراتی که مدنظر داریم شکل بدهیم می توانند خدمات بسیار خوبی به کشاورزان وسهامداران ارائه دهند .
در برخی از تعاونیها نیز استفاده از زیرساخت های شبکه از مسیر اصلی منحرف شده است که قطعا تاثیر روی خروجی نهایی شبکه تعاون روستایی گذاشته است .
ایشان در ادامه افزودند خدمات ارائه شده توسط شبکه نباید فقط در خوزه مبادلات وتوزیع نهاده ها وسوخت باشد بلکه باید در حوزه خدمات فنی وواحدهای تولیدی کشاورزان وهمچنین در قالب زنجیره ارزش تداوم یابد از طرفی با توجه ویژه به قابلیت ها وزیرساخت های تعاونی ها می توان افزایش بهره وری ونهایتا سود کشاورزان را تضمین کرد .
تعاونی ها با توجه به اساسنامه بسیار قدرتمندی که دارند باید از خرد جمعی بهره بگیرند وضمن بهره گیری از ظرفیت های اساسنامه به حوزه های زنجیره ارزش وارد شوند

جناب دکتر شاه پسند چه برنامه ای برای توسعه وپویایی تشکلهای تعاون روستایی دارید ؟
در حوزه تعاون روستایی با حذف واسطه ها ، تولیدات محصولات کشاورزی ، باغی وروستایی را می توان به شهرها ومصرف کنندگان برسانیم که این کار به واسطه روستا بازارها تحقق می یابد .
تعداد 518 روستا بازار در کل شهرهای کشور ایجاد می شود که تولیدات روستایی را به دست مصرف کنندگان برسانند که این حذف واسطه باعث افزایش سود کشاورز وروستایی وکاهش قیمت برای مردم مصرف کننده می شود .
حذف دلالها وواسطه ها وبرندسازی ورسیدن مستقیم محصولات به دست مردم مد نظر قرار می گیرد .
همزمان با اقدام قوق ، انتقال مفاهیم مرتبط با اساسنامه وقانون تعاون با مباحث آموزشی به مدیران عامل در نظر قرار خواهد گرفت تا مدیران عامل با اطلاعات بالا وبرنامه روشن با همکاری هیئت مدیره موجب سوداوری شرکت وارائه خدمات بهینه کشاورزان بشوند . امید است که هیئت مدیره فدرتمند با بهره گیری از تمام ظرفیت تعاونی ها واتحادیه ها وتزریق مطالب فنی وتخصصی باعث افزایش بهره وری واثربخشی تشکل ها شوند .
در برنامه کلی تشکلها در نظر داریم با هماهنگی نهاد ریاست جمهوری واخذ وام های ارزان قیمت برای حمایت از تشکلها رمینه ارائه خدمات بهتر به کشاورزان را فراهم آوریم .
تعداد مشاهده خبر393 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal