سخن روز /
مدیر سازمان تعاون روستایی استان همدان گفت: 115 هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی در 229 تشکل از جمله شرکت‌های تعاون روستایی، کشاورزی، تولیدی و نظام صنفی استان همدان عضویت دارند
1399/09/26

 .

به گزارش پات، «مجید مسلمی راد» روز دوشنبه در نشست با مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور که در همدان برگزار شد، افزود: استان همدان در زمینه تولید برخی از محصولات کشاورزی از جمله سیب زمینی، گردو و سیر رتبه اول در سطح کشور را به خود اختصاص داده است.
وی اظهار داشت: استان همدان همچنین در تولید خرید تضمینی گندم رتبه ششم کشور را داراست که هر ساله بیش از 50 درصد گندم تولیدی استان با نرخ تضمینی توسط تشکل های تحت نظارت این سازمان از کشاورزان خریداری می شود.
مسلمی راد ادامه داد: از جمله پروژه های شاخص تشکل های بخش کشاورزی استان همدان میتوان به ایجاد زنجیره تولید نهال پیوندی گردو اشاره کرد که در سه فاز و در مساحت 14 هکتار احداث شده است.
وی خاطر نشان کرد: اجرای طرح سرشاخه کاری گردو، ایستگاه بوجاری بذر گندم و جو و راه اندازی موسسه کشت بافت از دیگر پروژه های مهم تشکل های بخش کشاورزی استان همدان است.
مدیر سازمان تعاون روستایی استان همدان افزود: راه اندازی استارت آپ کالا رسان من نیز از دیگر برنامه های در دست اجرای اتحادیه تعاون روستایی استان است.

تعاون‌نگری و تعاون‌گری راهکار بهبود اقتصاد کشور است
حجت الاسلام والمسلمین «روح الله ولدبیگی» مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران نیز دراین نشست گفت: ما در مجموعه‌ای فعالیت می‌کنیم که بر اساس تعاون و همکاری بنا گذاشته شده، بنابراین باید خود اهل تعاون باشیم تا دیگران را نیز به این حوزه وارد کنیم.
وی اظهار داشت: تعاون نگری و تعاون گری از صدر اسلام مورد توجه و تاکید قرار داشته است و هم اکنون نیز مقام ‌معظم رهبری بر تعاون تاکید جدی دارند و در قانون اساسی و برنامه توسعه کشور در افق 1404 بر نقش تعاون در بهبود وضعیت اقتصاد توجه جدی شده است.
به گفته وی، تعاون روستایی استان همدان با مشارکت تشکل های بخش کشاورزی، پروژه هایی را اجرایی کرده که ضمن ایجاد رفاه برای اعضا تعاونی ها، ایجاد فرصت های شغلی را نیز درپی داشته است.
حجت الاسلام ولدبیگی خاطر نشان کرد: دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان تعاون روستایی در راستای منویات مقام معظم رهبری به دنبال آموزش برای تحقق رسالت تعاونی ها است و وظیفه هدایت ، حمایت و نظارت در شبکه را برعهده دارد.

تعداد مشاهده خبر5718 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal