سخن روز /
107 هزار تن گندم در خراسان رضوی به نرخ تضمینی خریداری شد مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی گفت : با پایان خرید تضمینی گندم در مجموع 107 هزار و 800 تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان این استان خریداری شد.
1399/06/29


به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی استان ، ایرج ناصری ‌مقدم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این حجم خرید نسبت به مدت مشابه پارسال تغییر چندانی ندارد.

وی ادامه داد: خرید تضمینی گندم از 10 خرداد ماه امسال آغاز شد که به قیمت هر کیلو گرم 25 هزار ریال بر اساس پایه خرید با چهار درصد افت مفید و یک درصد افت غیر مفید انجام گردید.

مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: خرید تضمینی گندم از کشاورزان این استان بر اساس استعلام از سامانه پهنه‌بندی جهادکشاورزی انجام شد و 60 مرکز خرید در این استان خرید گندم را انجام دادند.

وی افزود : شهرستان‌های مشهد، تربت‌جام، جوین، چناران و نیشابور بیشترین میزان گندم را در این استان تولید کردند و از نظر خرید تضمینی توسط تعاون روستایی، شهرستان‌های جوین، جغتای، تربت‌جام و تایباد به ترتیب بیشترین خرید را داشته‌اند.

سالانه برای تولید هشت میلیون تن انواع محصولات باغی، زراعی و دامی در خراسان رضوی یک میلیون و 200 هزار هکتار زمین زیر کشت 83 نوع محصول می‌رود.

بخش کشاورزی 28 درصد اشتغال و 30 درصد صادرات غیرنفتی خراسان رضوی را به خود اختصاص داده است.

تعداد مشاهده خبر37 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal