سخن روز /
رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران خبر داد:
1399/06/13

ایجاد بازارهای فراگیر برای فروش محصولات کشاورزی در کشور / فعالیت 350 غرفه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در شهرستان ارومیه
⬅️مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و سرپرست معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ایجاد بازارهای فراگیر برای فروش محصولات کشاورزی در سراسر کشور در دستور کار قرار دارد.

✅به گزارش پات، محمد علی طهماسبی مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و سرپرست معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در سفر یکروزه به شهرستان ارومیه ، در دیدار با شهردار ارومیه و همزمان عیادت از روح الله حضرت پور نماینده مردم شریف ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اعلام این مطلب اظهار کرد: تسهیل برای ایجاد بازار ها و تشکل فراگیر اقتصادی برای فروش محصولات کشاورزی جهت حضور توانمند در بازارهای داخلی و جهانی به منظور بهبود و توسعه صادرات در دستور کار قرار دارد.

⬅️محمد علی طهماسبی افزود: با توجه به هماهنگی های انجام شده با یکی از بانک های کشور، تسهیلات کم بهره برای تاسیس غرفه ها و بازارهای محلی با مشارکت تشکل های کشاورزی انجام شده که انتظار می رود با ورود مستقیم کشاورزان نقش واسطه ها کم رنگ ترشود.

⬅️حضرت پور شهردار کلانشهر ارومیه نیز در جریان این دیدار گفت : 350 غرفه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی برای سهولت در امر بازار رسانی در اختیار کشاورزان شهرستان قرار دارد.

⬅️در ادامه روح الله حضرت پور نماینده مردم شریف ارومیه در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به مشکلات موجود در امر بازاررسانی و صادرات محصولات کشاورزی در استان اظهار کرد: در این استان هرساله شاهده مناظر ناخوشایندی از دپوی سیب های زیر درختی در کنار جاده ها و معابر استان هستیم که انتظار می رود با پیگیری های انجام شده و مشارکت کارخانه های صنایع تبدیلی سیب صنعتی کشاورزان به قیمت مناسب خریداری شود.

⬅️حضرت پور ادامه داد : افزایش بی رویه قیمت نهاده به خصوص افزایش قیمت کود شیمایی موجب افزایش قیمت تمام شده محصولات کشاورزی می شود که این امر موجبات متضرر شدن کشاورزان استان خواهد شد که انتظار می رود راهکارهای عملی برای حل مشکل اتخاذ و اجرایی شود.

تعداد مشاهده خبر1118 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal