سخن روز /
اولین جلسه عفاف وحجاب سازمان مرکزی ایران برگزار شد
1399/04/21

به گزارش روابط عمومی سازمان تعاون روستایی ایران، در آستانه هفته عفاف وحجاب و پاسداشت این فرهنگ، در روز چهارشنبه ( 18 تیرماه 1399 ) اولین جلسه با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین ولدبیگی، مسئول محترم حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و جناب مهندس علیرضا غنی زاده، مدیرعامل در این مراسم و همچنین با حضور حضور تمامی اعضای محترم شورای عفاف و حجاب در سازمان برگزار شد.

پس از قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید در ابتدای این مراسم، ریاست محترم جلسه حجت الاسلام والمسلمین ولدبیگی کمال تقدیر را از اعضای محترم جهت حضور در جلسه و همچنین ارج نهادن مقوله فرهنگ اشاره و تاکید کرد: مقام معظم رهبری فرهنگ را به مثابه هوا می‌دانند، زیرا اگر هوای سالم استتنشاق شد حرکت به سمت آینده اتفاق خواهد افتاد و چنانچه هوای ناپاک استنشاق شود از حرکت باز خواهد ایستاد.

وی افزود: زمانی که به مقوله فرهنگ توجه شود، در مقولات دیگر هم موفق خواهیم بود؛ چرا که فرهنگ اساس، بنیان و پایه همه امور است.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در ادامه یادآور شد: باید رخنه های فرهنگی مراقبت شود زیرا در این صورت است که مانع شبیخون فرهنگی خواهیم شد و راهش رفع مظلومیت از فرهنگ است.

ریاست محترم شورای عفاف وحجاب در ادامه تاکید کرد: باید کوشش و مراقبت شود حوزه عفاف وحجاب دچار استحاله فرهنگی نشود، اگر برای چشم اندازهای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی پیوست فرهنگی داشته باشیم و هزینه در این باب را سرمایه گذاری بدانیم به یقین در اهداف محول شده یکه تاز خواهیم بود.

در ادامه این مراسم، مهندس علیرضا غنی زاده، اظهار داشت: قطعا لازمه رشد جامعه به فرهنگ آن جامعه ارتباط دارد که فرهنگ هر کشور و ملتی بر اساس آموزه های دینی وتاریخی آن‌ها است.

وی در ادامه افزود: زمانی می‌توانیم اثرگذار باشیم و کار فرهنگی کنیم که رفتارمان با کارکنان اخلاق مدار باشد.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی درادامه خاطر نشان کرد: بیشترین تاثیر پیامبر (ص) بر جامعه ناشی از رفتار پسندیده ایشان بود.

به گفته وی ما موظف هستیم با مردم با احترام رفتار کنیم و برای مباحث مرتبط با فرهنگ عفاف وحجاب هرچه در توان داریم کمک خواهیم کرد.

لازم به ذکر است، در ادامه اعضاء شورای فرهنگی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در این خصوص تبادل نظر کردند.


تعداد مشاهده خبر1962 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal