سخن روز /
آموزش عوامل خرید گندم حوزه تعاون روستایی
1399/02/28

با توجه به برخی تغییرات در رابطه با خرید گندم سال 99 آموزش عوامل خرید گندم در حوزه شبکه تعاون روستایی در دستور کار این مدیریت قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی تعاون روستای استان مرکزی ، حسین هاشمی در نشستی که به منظور بررسی وضعیت شبکه تعاون روستایی در زمینه خرید گندم سال 99 برگزار شد با عنوان این مطلب افزود: در سال جاری برخی تغییرات در زمینه های فنی خرید گندم را شاهد خواهیم بود که این مدیریت آموزش عوامل خرید گندم را در برنامه های خود قرار داده است.

هاشمی افزود : باید خرید گندم به گونه ای از کشاورزان انجام شود که نه حقی از کشاورزان ضایع شود و نه به بیت المال و شرکت ها آسیبی وارد گردد و این نشان دهنده حساسیت کار عوامل خرید گندم است .

گفتنی است چندی پیش نیز مدیرکل دفتر توسعه و آموزش در مصاحبه ای اعلام نموده بود: با توجه به اینکه تعداد 620 شرکت و اتحادیه تعاونیهای روستایی تحت پوشش سازمان تعاون روستایی کشور در سال زراعی 99-98 به عنوان عوامل ومباشر خرید گندم شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی انتخاب و مقرراست تا نسبت به خریدگندم تولید کنندگان و کشاورزان در کلیه استانها اقدام نمایند. لذا جهت کیفی سازی فرآیند خرید این محصول استراتژیک، موضوع آموزشی و توانمندسازی و باز آموزی این افراد در دستور کار دفتر توسعه، آموزش معاونت توسعه تعاونی ها و تشکل های سازمان قررار گرفت .

دکتر جهان پناه در ادامه افزود : براین اساس با توجه به هماهنگی ها و جلسات مشترک بعمل آمده با مرکز پژوهش های غلات شرکت مادر تخصصی بازرگانی و همچنین اتحادیه مرکزی تعاونیهای روستایی و کشاورزی، درجهت مدیریت برنامه آموزشی فوق الذکر با شرایط جاری بیماری کرونا، مقرر شد تا روش آموزش مجازی و غیر حضوری در دستور کار قرار گیرد. بدین جهت با تهیه محتوا و با برنامه های صورت گرفته، فیلم آموزشی دوره در سه عنوان و موضوع تخصصی شامل« نمونه برداری، ارزیابی کیفی خرید گندم و حدود و روش افت زنی» تهیه شد و بعد از استحصال اطلاعات افراد مستقیم دخیل در خرید این گندم تحت پوشش تعاون روستایی کشور این فیلم برای 1590 نفر از عوامل خرید گندم در سطح 620 شرکت تعاونی روستایی کشور بارگذاری گردید .

در ادامه مقرر است با احتساب مهلت 10 روزه و بعد از مطالعه و بازبینی فیلم آموزشی توسط مخاطبان دوره، در تاریخ 26 اسفند، آزمون مجازی به صورت سراسری و هماهنگ برای کلیه افراد تحت پوشش انجام گیرد.

مدیرکل دفتر توسعه و آموزش همچنین گفت: قابل ذکر است در پایان دوره آموزشی برای افرادی که نمره قبولی را کسب کنند گواهینامه آموزشی طراحی شده با امضاء مشترک مدیرکل دفتر توسعه و آموزش سازمان و سرپرست مرکز پژوهش های غلات شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی صدور و به این افراد اعطا خواهد شد .

تعداد مشاهده خبر10 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:4 :1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal