سخن روز /
معاون وزیر جهاد کشاورزی خبر داد:
عرضه مستقیم و توزیع 1500 تن خرما در ماه رمضان
1399/02/20
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران‎‏، از خرید و توزیع یکهزار و 500 تن خرما در ماه رمضان خبر داد که از این میزان 200 تن خرمای مضافتی است.
به گزارش پات، دکتر حسین شیرزاد درباره‌ جزییات خرید خرما در سه ماهه اخیر اظهار داشت: در راستای کمک به تنظیم بازار خرمای کشور‎، اتحادیه تعاون روستایی استان کرمان اقدام به خرید 1500 تن خرما کرده است که 200 تن خرمای مضافتی درجه یک در ده روز اخیر خریداری شده است. محصول خرما با کیفیت و قیمت مناسب جهت عرضه مستقیم به کلیه استان‌های کشور ارسال شده که باعث ایجاد تعادل در بازار این محصول شده است.
وی افزود: قیمت خرید خرمای مضافتی بسته به کیفیت بین 16 تا 17 هزار تومان برای هر کیلو بوده و با قیمت بین 17 هزار و 500 تا 18 هزار و 500 به دست مصرف کننده رسیده است در صورتی که قیمت مصوب تنظیم بازار کشور برای مصرف کننده 24 هزار تومان است.
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی با تاکید بر این که‎‌ انواع خرما توسط شبکه استانی خریداری و فروش به صورت عرضه مستقیم انجام شده است، خاطرنشان کرد: همچنین اتحادیه استان کرمان برای نخستین بار اقدام به اجرای طرح زنجیره خرما در استان و اقدام به ثبت برند اختصاصی (کلوتا) کرده و در هفته گذشته یک کانتینر به کشور هندوستان ارسال شده است.
تعداد مشاهده خبر296 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal