سخن روز /
معاون وزیر جهاد کشاورزی در جلسه معرفی سرپرست جدید پایگاه بسیج امام علی (ع ) سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران مطرح کرد:
گام دوم انقلاب اسلامی، نویدبخش قدرتی مضاعف برای بسیج و حضور فراگیر این شجره طیبه در حوزه های مختلف اجتماعی است
1398/04/04
دکتر شیرزاد رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در مراسم معارفه فرمانده جدید پایگاه بسیج مقاومت این سازمان گفت : بسیج سرسلسله یک تفکر اصیل تاریخی و منبعث از فقه پویای شیعی است که با اقتضای زمان و مکان جلوی هرگونه فرصت طلبی و تجدید نظرطلبی جریانات انحرافی را گرفته و به شکلی پرقدرت از ولایت فقیه حفاظت و صیانت می کند و این تداوم خجسته تا ظهور حضرت آقا امام زمان ( عج ) مانع بروز انواع گسل های تاریخی در جامعه انقلابی است.

وی افزود: بسیج به عنوان یک سنگر پر ارزش مملو از آموزه های ناب و قله استواری است که توانسته بسیاری از گسل های گفتمانی را در چهل سال ظهور شجره ی طیبه ی انقلاب اسلامی، مدیریت و پاسداری نماید. جریان بسیج درحقیقت حلقه های زنجیره ای نیرومند و پر توان از حامیان انقلاب را در منظومه های فکری و عملی هدایت می کند و با توجه به ذات اجتماعی خود ودرآمیختن آموزه های ناب ایدئولوژی شیعه توانسته است وظیفه اش در راستای صیانت ازیک حوزه ی ارزشی گرانقدر به خوبی ادا نماید . 
دکترشیرزاد با اشاره به اینکه در طول تاریخ دولت ها در ایران، اولین دولت شیعه هستیم که با همت و تفکر بسیجی توانسته ایم چهل سال این ثمره ی تاریخی با پایداری و مقاومت بی بدیل حفظ کنیم، خاطر نشان کرد: ملت ما در برابر انواع ناملایماتی که استکبار جهانی در حوزه های مختلف در برهه های تاریخی مختلف به ما تحمیل نموده این چنین ایستادگی و مقاومت را وامدار بسیج و بسیجیانیم که در همه ی برهه های تاریخی چهل ساله اخیر وفاداری خود را به اثبات رسانده اند.
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران تأکید کرد : باید کمک کنیم که سلسله بسیج بیش از پیش به جنبش اجتماعی و معرفتی عمومی در ضمیر ناخودآگاه هر ایرانی تبدیل شود و در ضمیر ناخودآگاه جمعی ملت، چه در حوزه ی نظر و چه در حوزه ی عمل، تداومی تاریخی داشته باشد.
شیرزاد تصریح کرد: ما باید فلسفه ی بسیج را به عنوان یک برنامه ی جایگزین در بزنگاه های بحرانی مدنظر قرار دهیم. بسیج راهی تازه برای شناختی تازه است، معرفت بسیج یک معرفت شناختی است بنابراین آگاهی در ذات بسیج نهفته بوده و وجود عنصر آگاهی در ذات یک حرکت اجتماعی این نوید را می دهد که ما بتوانیم با استفاده از این حرکت اجتماعی به یک گفتمان جدید در سپهر آینده کشور برسیم و در گام دوم انقلاب لازم است که بسیج قدرت مضاعفی گرفته و در حوزه های مختلف با هدف گیری گروه های اجتماعی جدید تر، به سامانی منظم تر، به روز تر، بهینه تر و مطابق با نیاز های امروزین و دارای پاسخ های مطمئن تر بدل گردد. باید همه کمک کنیم در دوره ی جدیدی که طلیعه ی گام دوم انقلاب اسلامی است بتوانیم با باورمندی بیشتر نسبت به ارزش ها با تحرک مسئولانه در حوزه ی پاسخگویی به مطالبات اجتماعی، بخشی از این باری را که بر دوش ماست به یاری خداوند سبحان به منزل مقصود برسانیم.
دکتر شیرزاد، ضمن تشکر از دکتر پیمان فلسفی فرمانده پایگاه مقاومت بسیج وزارت جهاد کشاورزی ،حوزه ی نمایندگی ولی فقیه واعضای محترم هیئت مدیره سازمان که همواره با هر لبیکی در صحنه حاضر بوده و یاریگر این شجره ی طیبه ی بالنده بوده اند، خواستار تداوم مساعدت وتلاش جمعی در جهت دستیابی به چشم اندزهای جدید برای آینده انقلاب اسلامی شد و افزود: مهم آینده است. مهم چشم اندازی است که قرار است به آن دسترسی پیدا کنیم همه ی امکانات را باید فراهم کنیم که برای چشم انداز جدید مؤمنینی وفادار به اصول، ارزش ها و آرمان های انقلاب اصیل شیعی خود باشیم.
رئیس هیئت مدیره سازمان مرکزی ورود دکتر حشمت به حوزه ی بسیج با توجه به سوابقی که ایشان در این عرصه داشته اند را نوید بخش حضوری سازنده دانسته و یادآور شد: میبایست کانون بسیج سازمان را از یک هسته ساده به حوزه ای گسترده تبدیل کنیم تا در پرتو این گستردگی و بالندگی، وظایف بسیج بتواند بازنمایی نموده و خود را در همه ی عرصه ها بازتعریف نماید. هویت بسیج هویتی چند بعدی و چند کارکردی است و به صورت توأمان ازهویت فرهنگی و هویت اجتماعی و سیاسی بهره می برد. بسیج دربطن توده ها جاری است و به نظر من پر رنگ ترین جنبه حضور بسیج ، حضور اجتماعی ، اقتصادی، سیاسی و سازندگی آن است و بالندگی بسیج در گام دوم انقلاب منوط به تقویت ابعاد گسترده وجودی آن در حوزه های متنوع یاد شده است.
دکتر شیرزاد در پایان اظهار امیدواری کرد که فعالیت های بسیج بتواند در آینده جذابیت های تازه ای از بسیج را به نسل جوان که وارد ساختار اداری ما می شوند تسری بخشیده و این تنوع، جذابیت و بالندگی و این حضور در عرصه های متنوع و متکثر، خون تازه ای را به رگهای انقلاب تزریق نماید و همگی در پناه خداوند متعال و در سایه ی رهبری مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای و زیر لوای جمهوری اسلامی ایران بتوانیم دربرابر استکبار جهانی و فشارهای خارجی با تمامی سطوح استعماری آن همچنان مقاومت نموده وکماکان به آرمان ها و ارزش های انقلاب وفادار مانده وسربازانی مومن در این عرصه مقدس باشیم.
تعداد مشاهده خبر1701 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:3 :2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal