سخن روز /
معاون وزیر جهاد کشاورزی در همایش تخصصی اتحادیه‌های ملی تعاونی‌های روستایی ، کشاورزی و تشکل‌های تحت پوشش سازمان تعاون روستایی :
بخش کشاورزی نیازمند تأسیس #شورای_عالی_تشکل‌ها به منظور ایجاد صدای واحد و رسا و مشارکت در سیاستگذاری‌ها و تصمیم‌سازیهای مهم کشاورزی است.
1397/11/14
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران دکتر شیرزاد رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل این سازمان در همایش مدیران عامل اتحادیه‌های ملی و سراسری، فدراسیونها و تشکل‌های بخش کشاورزی که به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران، در محل سالن جلسات سازمان مرکزی تعاون روستایی برگزار شد، ضمن انتقاد از #بی_صدایی محض و انفعال مفرط تشکل‌های بخش کشاورزی اظهار داشت: همه ما باید به این موضوع بیندیشیم که واقعا چرا امروزه تشکل‌های ما نقش و جایگاهی در سپهر تصمیم‌سازیها ، تصمیم‌گیری‌ها و مأموریتهای وزارت جهاد کشاورزی ندارند!؟ چرا در برهه‌ها، بزنگاه‌ها و بهنگام‌های حیاتی، با عدم حضور تشکل‌ها در عرصه‌های حساس و سرنوشت ساز کشاورزی کشور مواجه هستیم!؟
معاون وزیر جهاد کشاورزی با تأکید بر اینکه ضعف توان چانه زنی و رایزنی در تشکل‌های کشاورزی ما مشهود است، تصریح کرد: به اعتقاد من، فقدان یک نهاد پرقدرت مرکزی که از طریق آن بتوان در تسهیم و توزیع امتیازات و استیفای حقوق حقه کشاورزی، نقش اساسی ایفا کرد، دلیل اصلی انزوای بخش مردمی کشاورزی است.

دکتر شیرزاد با اشاره به تجارب مؤثر بخش های دیگر اقتصادی نظیر صنعت و تجارت، ایجاد #شورای_عالی_تشکل‌های بخش کشاورزی را بهترین راهکار برای خروج از بحران بی صدایی برای تشکل‌های مردم نهاد این بخش دانست. وی همچنین افزود: شاکله این شورا می‌بایست از ارکان تشکل‌های موجود و عناصر تاثیرگذار زنجیره‌های پیشین و پسین بخش کشاورزی تشکیل گردد.
تعداد مشاهده خبر221 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal