سخن روز /
حضور دکتر شیرزاد در مراسم آغاز به کار یازدهمین نمایشگاه ارگانیک تهران
1397/09/24
دکتر شیرزاد، معاون وزیر جهادکشاورزی و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی در مراسم آغاز به کار یازدهمین نمایشگاه ارگانیک تهران:
 
برای کاهش فاصله میان تولید و سفره محصولات کشاورزی نیازمند یک تفکر سیستمیک و فرابخشی در کشور هستیم و درمجموع باید گفت که وضعیت تولیدات بخش کشاورزی مناسب و از سلامت لازم برخوردارست. بعنوان مثال در حوزه مرکبات، سال 97 در ده سال اخیر بلحاظ کمی و کیفی وحتی سایز پرتقال تولیدی بینظیر است.

معاون وزیر در ادامه گفت: ازجمله وظایف و برنامه‌های مهم وزارت جهادکشاورزی و سازمان مرکزی تعاون روستایی، یکپارچه سازی و گردآوری فعالین حوزه تولید محصولات ارگانیک بمنظور توانمندسازی در جهت تقویت بنیه فنی، تجاری، برندسازی و گسترش بازارهای بین‌المللی است چرا که از این نظر کمبودهای جدی در کشور احساس می‌شود.
 
دکتر شیرزاد تصریح کرد: کشور ما دارای استعدادها و ظرفیت‌های استثنایی و انبوه در حوزه محصولات ارگانیک بویژه گیاهان دارویی موجود در رستنگاههای مرتعی و جنگلی، همچنین تولیدات وسیع مناطق بکر روستایی است و تلاش وزارت جهادکشاورزی بعنوان متولی بخش کشاورزی و منابع طبیعی کشور، حمایت و برنامه‌ریزی در راستای تقویت و برندسازی این محصولات ناب جهت حضور مؤثر و موفق در بازارهای جهانی است که این مهم ، در زمره طرحهای راهبردی سازمان مرکزی تعاون روستایی قرار دارد.
تعداد مشاهده خبر43 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal