سخن روز /
با حضور رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران؛
مجمع عمومی عادی اتحادیه مرکزی تعاونیهای روستایی و کشاورزی ایران برگزار شد.
1397/09/01
مجمع عمومی عادی اتحادیه مرکزی تعاونیهای روستایی و کشاورزی ایران با حضور دکتر حسین شیرزاد رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان، اعضای هیئت مدیره معاونین و مدیران سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونیهای روستایی و کشاورزی ایران، مدیران عامل اتحادیه تعاونی های روستایی و کشاورزی سراسر کشور صبح امروز در محل سالن جلسات سازمان مرکزی برگزار شد.

رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در جمع مدیران عامل اتحادیه تعاونی های روستایی و کشاورزی سراسر کشور گفت: تشکیل این مجمع از چند بعد دارای اهمیت بسزایی است زیرا اتحادیه مرکزی تعاونی های روستایی و کشاورزی تنها اتحادیه ای است که به عنوان همکار و شریک راهبردی سازمان در نظام تصمیم گیری، برنامه ریزی و عملیات اقتصادی و بازرگانی و نظام تأمین توزیع نهاده ها، کالای مصرفی و معیشتی کشاورزان و جامعه روستایی محسوب و از کارنامه درخشانی در این زمینه برخوردار است.

وی در ادامه یادآور شد: در چشم اندازها و بسیاری از برنامه‌های آتی سازمان، اتحادیه مرکزی نقش پر اهمیت و راهبردی بر عهده خواهد داشت و همچنین اتحادیه مرکزی در خرید و فروش محصولات کشاورزی، پخش نهاده ها، توزیع کالاهای مصرفی، پشتیبانی لجستیک، تأمین و توزیع بهنگام نهاده ها از جمله کود نقش انکارناپذیری دارد و همه این خدمات ماحصل تلاش اتحادیه مرکزی تعاونیهای روستایی و کشاورزی است.

دکتر شیرزاد تأکید کرد: در سیاست جدید سازمان مرکزی، همکاری و نقش اعضای هیئت مدیره اتحادیه تعاونی های روستایی و کشاورزی پررنگ تر از گذشته خواهد شد و اتحادیه ها باید در حلقه های پسین و پیشین زنجیره های کشاورزی مشارکت کنند و چنان پرقدرت ظاهر شوند که در نهایت نقش اول توزیع نهاده ها را در بخش کشاورزی برعهده بگیرند.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران ضمن تشکر و قدردانی از مشارکت مدیران عامل اتحادیه های روستایی و کشاورزی سراسر کشور در خرید شرکت خدمات حمایتی اظهار کرد: خرید شرکت خدمات حمایتی توسط اتحادیه مرکزی تعاونیهای روستایی و کشاورزی، یک گام مهم و تاثیر گذار بر نظام سیاستگذاری، تأمین و توزیع در بخش کشاورزی است و پیامدهای ارزشمندی را برای جامعه روستایی و کشاورزی به دنبال خواهد داشت و این امر موفقیت بسیار بزرگی برای احیای تولید محصولات کشاورزی توزیع بموقع نهاده ها محسوب می شود.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: اتحادیه ها باید برای شرکت خدمات حمایتی برنامه مدونی برای افق های زمانی مختلف جهت استفاده از ظرفیتهای دارایی ها، امکانات و نیروی انسانی داشته باشند و از این دارایی ها باید درآمدزایی کنند.

در پایان دکتر شیرزاد توصیه ای را به مدیران عامل اتحادیه مرکزی تعاونیهای روستایی و کشاورزی ایران یادآور شد: قدرت اتحادیه مرکزی، موجب افزایش قدرت اتحادیه‌ها در استان ها می شود. هرچقدر اتحادیه مرکزی قدرت داشته باشد، ظرفیت تاثیرگذاری و چانه‌زنی شبکه بالا میرود. اتحادیه ها باید دارایی های غیرمولد و مستهلک را با سیاست گذاری مناسب به فرصتهای جدید کسب و کار تبدیل کنند. همچنین بکارگیری از فناوریهای نوینی از جمله استارتاپ ها در کنار اتحادیه ها می تواند موجب سوددهی بالایی شوند.
تعداد مشاهده خبر244 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:1 :1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal