سخن روز /
مدیران سازمان تعاون روستایی می بایست مدیرانی حرفه ای، هوشمند وحساس به پارامترهای بازار باشند.
1397/07/17

دکتر حسین شیرزاد رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران: مدیران سازمان تعاون روستایی می بایست مدیرانی حرفه ای، هوشمند و حساس به پارامترهای بازار باشند.

دکتر حسین شیرزاد در جمع مدیران ستادی واستانی واتحادیه های سراسری با انتقاد از وضعیت کنونی ساختار مدیریتی سازمان بویژه در استانها و مناطق مختلف کشور اظهارداشت: فرآیندهای موجود در حوزه مدیریتی سازمان وشبکه تعاونیهای روستایی از هوشیاری و چابکی لازم برخوردار نبوده ونسبت به مسائل پیرامونی بخش کشاورزی حساس نیستند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه وظیفه تنظیم بازار محصولات کشاورزی برعهده سازمان مرکزی تعاون روستایی است، تصریح کرد: علائم و هشدارهای بازار محصولات قبل از هر کس باید مدیران تعاون روستایی وشبکه تحت پوشش را تحت تاثیر قرارداده چراکه هوشیاری و پیش آگاهی اقتصادی از ضروریات اولیه مدیریت بازار به حساب می آید.

رئیس هیئت مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی با تاکید براینکه رصد بازار محصولات و واکنش به هنگام دربرابر نوسانات مربوط به آن درجهت حفظ منافع ملی وبخش کشاورزی، نیازمند ساختارهای جدید درمناسبات بازاری است، خاطرنشان نمود : فضای کنونی مدیریتی، نیازمند اصلاح، هدف مندی و شفاف سازی بوده وتوجه به بازاراز ماموریت های اصلی مدیریت جدید سازمان مرکزی تعاون روستایی است و مدیرانی که نتوانند خودرا با این وظیفه مهم سازگارنمایند جایی در اینده این مجموعه نخواهند داشت.

دکتر شیرزاد افزود: برای افزایش کارآیی وتحول در ساختار فعلی اتحادیه ها و سازمان، نیازمند مدیرانی کارآمد، هوشمند و متخصص و درعین حال جسور و باشهامت هستیم؛ مدیرانی که با درایت وتفکرسازنده توان حل مشکلات و حرکت پیشروانه سازمان و شبکه را داشته و از فرصتهای متنوع پیرامونی به بهترین وجه ممکن بهره برداری نمایند.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی با تاکید استفاده از نیروهای جوان ومتخصص درمدیریت شبکه و اتحادیه های مرکزی، از عملکرد سیستم نظارتی به ویژه اتحادیه مرکزی نظارت انتقاد کرده و بخشی از ضعف های مزمن شبکه را متوجه کمبود افراد کارآمد و موجه در عرصه های مدیریتی مختلف اتحادیه ها وشرکتهای تابعه دانست.

دکتر شیرزاد در سخنان خود صراحتاً خواستار انحلال شرکتهای غیر فعال، زیانده و تغییر مدیران ضعیف درحوزه وظیفه مندی اتحادیه ها و سازمان شده و اعلام داشت: امروزه با توجه به جمیع تعاملات و تحرکات استکبار جهانی و وضعیت خاص کشور، دیگر وقت عمل است و مدیران سازمان تعاون روستایی می بایست مدیرانی حرفه ای، فرصت ساز و حاذق بوده و با استفاده از ابزارهای مفید وموثری همچون مشاوره و استفاده از نیروهای مستعد جوان نسبت به پارامترهای بازاری وگسترش دامنه فعالیتهای شبکه وسازمان کاملا حساس باشند.

دکتر حسین شیرزاد همچنین در زمینه بذل توجه کافی نسبت به تشکلها، علی الخصوص نظام صنفی کشاورزی توصیه وتاکید نموده، توانمندسازی آنها درجهت ایفای نقش و انجام مسئولیت های اصلی ازجمله وظایف مستمرو شاخصهای مدیریتی سازمان تعاون روستایی اعلام کرد.

تعداد مشاهده خبر116 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal