سخن روز /
مدیر تعاون روستایی خوزستان خبر داد:
رکورد خرید گندم توسط تعاون روستایی شکسته شد
1398/02/31
به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی خوزستان جمشید بنی فری مدیر تعاون روستایی خوزستان گفت: خرید گندم و کلزا از 15 فروردین در خوزستان کلید زده شد و تا به امروز موفق به خرید بیش از 802 هزار تن گندم از کشاورزان شده ایم که این رقم توانسته رکورد سال گذشته که معادل 780 هزار تن بود را بشکند.

وی ادامه داد: این در حالی است که هنوز شهرهای شمالی ما مثل شوشتر- دزفول- اندیکا- لالی- اندیمشک، باغملک و ... درگیر مسئله خرید هستند و قطعا رکورد خرید باز هم جابجا خواهد شد و اگر نبود همت نیروهای تعاون روستایی آن هم به صورت شبانه روزی این رکوردها جابجا نمی شد، از این رو به جرات می گویم ، نیروهای موجود در تعاون روستایی خوزستان از نیروهای زبده و سرامد کشور هستند و باید به آنها توجه شود، زیرا در سخت ترین شرایط تمامی رکوردهای خرید و حمایت از کشاورزان را جابجا می کنند.
بنی فری بیان کرد: گندم و کلزا دو محصول استراتژیک و مورد تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر تولید و حمل با دقت کافی است، از این رو و با توجه به حضور دلالان برای خرید گندم کشاورزان می طلبد تمامی مسئولین از برداشت تا ذخیره سازی کنار یکدیگر باشند و به کمک هم بشتابند.
وی گفت: تعاون روستایی خوزستان علیرغم اینکه متولی خرید گندم نیست، اما بیش از 75 درصد گندم تولیدی استان را خریداری می کند و بار بزرگی را از دوش کشاورزان و غله و خدمات بازرگانی برمی دارد و طبیعتا انتظاراتی را هم دارد.
مدیر تعاون روستایی خوزستان اظهار کرد: گندم خوزستان حکم طلا را دارد و گندم درجه سوم ما معادل گندم درجه یک بسیاری از استانهای کشور است و این موضوع طمع دلالان را به گندم خوزستان بیشتر کرده است به نحوی که گندم کیلویی 1700 تومانی تا 4200 تومان در عراق خریداری می شود، از این رو می طلبد مسئولین در اداره غله و بازرگانی در حمل گندم کم کاری نکنند، زیرا زمانی که مراکز ما مملو از گندم باشد و توانایی خرید نداشته باشیم، کشاورز گندم خود را به دلال می فروشد و باعث خلال در مسائل اقتصادی و تامین غذای مردم می شود.
بنی فری گفت: اینکه ما 802 هزار تن گندم خریداری کرده باشیم و تنها 400 هزار تن آن حمل و بارگیری شده باشد، موضوع جالبی نیست ما نگران هستیم که مشکلی برای آن بوجود نیاید و خدا می داند اگر سیل نبود و تولید به رقمی بالغ بر 2 میلیون تن می رسید چه اتفاقی برای گندم خوزستان می افتاد و قطعا باید شاهد صف های یک کیلومتری خودروهای سنگین می بودیم.
بنی فری اضافه کرد: در حال حاضر 26 هزار تن کلزا از کشاورزان خریداری شده که پیش بنی ما رقمی بالغ بر 29 هزار تن است، این در حالی است که در سنوات مشابه گذشته 17 هزار تن خریداری شده بود و امیدواریم بتوانیم این دو محصول استراتژیک یعنی گندم و کلزا را به نحو مطلوبی به کارخانجات و سیلوها ارسال کنیم.
تعداد مشاهده خبر180 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:4 :1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal