سخن روز /
حضور مدیرکل و معاون دفتر ساماندهی صنوف و تشکل های مردم نهاد در جلسات اتاق بازرگانی و مجمع عمومی نظام صنفی کشاورزی استان همدان
1397/12/18
مدیرکل و معاون دفتر ساماندهی صنوف و تشکل های مردم نهاد طی روز هفتم اسفندماه 1397 در ماموریت به استان همدان در جلسات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همدان و مجمع عمومی نظام صنفی کشاورزی این استان شرکت نمودند. 
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و به نقل از دفتر ساماندهی صنوف و تشکل های مردم نهاد، در نشست مشترک با اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همدان؛ زبردست رئیس اتاق، عسکری مدیرکل و کرمی مقدم معاون دفتر ساماندهی صنوف و تشکل های مردم نهاد، عباسی مدیر و پاینده معاون تعاون روستایی استان همدان، الوندی، محمودی و خانم شعبانی از نظام صنفی کشاورزی استان و مسعودی نظام صنفی کشاورزی شهرستان همدان که در محل اتاق همدان برگزار شد حضور داشتند، در این جلسه مسائل و مشکلات کشاورزان استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیمات مهمی در جهت پیگیری امور کشاورزی اتخاذ شد.
همکاری اتاق همدان با نظام صنفی کشاورزی، زمینه سازی حضور نمایندگان نظام صنفی کشاورزی در اتاق بازرگانی و کمیسیون های مرتبط، همکاری برای برگزاری دوره های آموزشی مشترک، زمینه سازی حضور نظام صنفی کشاورزی در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی از جمله این تصمیمات بود.
در روز یاد شده همچنین مجمع عمومی عادی نظام صنفی کشاورزی استان همدان با حضور 33 نفر از اعضای هیات مدیره نظام صنفی شهرستانهای استان، مدیر، معاونین و کارشناسان تعاون روستایی استان، مدیرکل و معاون دفتر ساماندهی صنوف و تشکلهای مردم نهاد و نمایندگان استانداری، صنعت و معدن، تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در سالن جلسات اداره کل دامپزشکی استان برگزار شد.
در این جلسه مجمع عمومی مدیرکل دفتر ساماندهی صنوف و تشکلهای مردم نهاد از تلاش های مستمر هیات مدیره نظامهای صنفی استان همدان در رسیدگی به مسائل و امور شاغلین بخش کشاورزی تقدیر و تشکر نمودند. وی در ادامه ضمن ارائه گزارش کارگروه تهیه و تدوین اساسنامه ها و دستورالعمل های اصلاحیه آیین نامه نظام صنفی کشاورزی تصریح کرد: با توجه به ابلاغ و ارسال آیین نامه به استان ها انتظار داریم که نقاط ضعف، مسائل و مشکلات مقررات جاری و نظرات و پیشنهادهای اصلاحی به دبیرخانه نظام صنفی مستقر در دفتر ساماندهی صنوف و تشکلها ارسال گردد تا ضمن پیشگیری از مسائل و مشکلات اجرایی فعلی، اصلاحات لازم در مقررات جدید لحاظ گردد.  
حسین عسکری افزود: مسئولین نظام صنفی ضمن حضور در کلیه جلسات مرتبط با بخش کشاورزی باید در مدیریت الگوی کشت، قیمت گذاری، تنظیم بازار و فروش محصولات کشاورزی دخیل و تاثیر گذار باشند. همچنین تعامل و همکاری با سایر تشکلهای بخش کشاورزی جهت تامین منافع اعضا مد نظر قرار گیرد.
وی تاکید کرد: هیات مدیره نظام صنفی باید از ورود به جناح بندی های سیاسی پرهیز کند و توان و انرژی خود را صرف رسیدگی به امور شاغلین بخش کشاورزی نمایند.
در ادامه جلسه با رسمیت جلسه مجمع عمومی و انتخاب هیات رئیسه، گزارش های عملکرد هیات مدیره نظام صنفی کشاورزی و حسابرسی نظام استان ارائه شد. سپس مجمع عمومی ضمن تایید گزارش عملکرد هیات مدیره و تصویب بودجه پیشنهادی نظام صنفی استان، مقرر کرد تا نظام صنفی شهرستانهای استان نسبت به تسویه حساب سهم 20 درصدی نظام استان (ماده 27 نظام‌نامه مالی نظام صنفی کشاورزی) تا پایان سالجاری 97 اقدام نمایند.
گفتنی است در پایان جلسه مجمع عمومی نظام صنفی کشاورزی استان همدان به همت نظام صنفی کشاورزی استان همدان با اهدای لوح از اعضای هیات مدیره نظام صنفی کشاورزی شهرستان های استان همدان قدردانی شد. 

تعداد مشاهده خبر114 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal