سخن روز /
نشست تخصصی تعاونی تشکلهای تخصصی محصولی برگزار شد
1397/10/19
نشست تخصصی تعاونی تشکلهای تخصصی محصولی برگزار شد
براساس گزارش دفتر توسعه، آموزش و ترویج تعاونیها و تشکلها، اولین نشست تخصصی هم اندیشی فرایند برنامه ریزی و شکل گیری ساختاری و محتوایی تعاونی های محصولی در راستای تکمیل زنجیره های تأمین، تولید، ارزش و بازار محصولات کشاورزی، با حضور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و اعضاء هیأت مدیره و معاونین و مدیران مرتبط ستادی و اتحادیه های سراسری و همچنین مدیران و نمایندگان بخش های تخصصی حوزه های زراعت، باغبانی، منابع طبیعی، شیلات و... روز یکشنبه مورخ 16/10/97 در محل سازمان مرکزی تعاون روستایی برگزار گردید.
بنا بر این گزارش، در این نشست دکتر شیرزاد رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی، ضمن تبیین و توصیف مفهوم زنجیره، اظهار داشت زنجیره ها باعث استانداردسازی کار و برآیند استانداردسازی نیز خود موجب ساده سازی کار می شود. در واقع با تقسیم کار و تخصصی نمودن آن، شرایط تهیه ارزشی متوازن برای آن فراهم شده و کنترل و مدیریت کیفیت نیز در این زنجیره محقق خواهدشد. ایشان همچنین در حوزه تعاونی های تخصصی بر اهمیت دو موضوع ذی مدخلان و ذینفعان تاکید نموده و بیان داشت فرآیند زنجیره تولید محصول کشاورزی، از نهاده شروع و به بازار ختم می شود که در این میان بخش های تخصصی، متولی تکمیل مستمر زنجیره ها و اطلاعات هستند.
در ادامه جلسه دکتر مسلمی معاون توسعه تعاونیها، تشکلها و نظامهای بهره برداری نیز ضمن ارائه مطالبی در خصوص اهمیت و ضرورت اسناد بالادستی فرآیند شکل گیری، اقدامات انجام شده درموضوع تعاونی های تخصصی ومحصولی را از سال 92 در حوزه های مختلف باغبانی، زراعت، شیلات، دام و طیور و منابع طبیعی و جنگلها توضیح دادند.
در این نشست، مهندس رحیمی عضو هیأت مدیره سازمان نیز مطالبی در خصوص اهمیت و ضرورت زنجیره تولید در تسریع و بهبود و بهره وری مستمر بیان نمود.
در ادامه دکتر زینعلی مجری طرح ملی گیاهان دارویی، آقای حاجیلوند مدیرکل دفتر میوه های سردسیری، آقای فرجی مشاور امور استانها و مجلس معاونت امور تولیدات دامی، حاج لری معاون مجری طرح ملی افزایش تولید دانه های روغنی، لقمان پور معاون مدیرکل دفتر ترویج و مشارکت های مردمی سازمان جنگلها و مراتع آبخیزداری، سرکار خانم توکلی رئیس گروه توسعه تشکلهای شرکت سهامی شیلات، سرکار خانم اردستانی نماینده مرکز پژوهشهای اقتصادی، مهندس علیزاده مدیرکل دفتر نظامهای بهره برداری، تعاونی های تولید و شرکت های سهامی زراعی، رزاقی مدیرعامل اتحادیه تعاونی سراسری تولید، فشارکی مدیرعامل خبرگان کشور، بنار مدیرعامل اتحادیه سراسری نظارت نیز در ارتباط با فرآیند تشکیل، تثبیت، توسعه و شکل گیری تعاونی های تخصصی محصولی و نحوه همکاری های مشترک به ارائه نظر پرداختند.
تعداد مشاهده خبر74 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:2 :1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal