سخن روز /
نظام صنفی کشاورزی نمونه کشوری در مراسم انتخاب و معرفی نمونه‌های ملی بخش کشاورزی سال 97 معرفی شد
1397/10/16
نظام صنفی کشاورزی نمونه کشوری در مراسم انتخاب و معرفی نمونه‌های ملی بخش کشاورزی سال 97 معرفی شد

مراسم سی و سومین دوره انتخاب و معرفی نمونه‌های ملی بخش کشاورزی با حضور وزیر جهاد کشاورزی، معاونین و مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی، 159کشاورز نمونه بخش کشاورزی و منابع طبیعی، روز سه شنبه 11 دی ماه 1397در محل سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در تهران برگزار شد. 
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و به نقل از دفتر ساماندهی صنوف و تشکل های مردم نهاد، امسال برای چهارمین سال متوالی در طول برگزاری مراسم تجلیل از نمونه های ملی بخش کشاورزی، نظام صنفی کشاورزی نمونه کشوری از سوی ستاد انتخاب نمونه های بخش کشاورزی معرفی شد که این عنوان از بین نظام های صنفی کشاورزی معرفی شده توسط ستاد انتخاب نمونه های استانها به ستاد انتخاب نمونه های کشور مستقر در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی به نظام صنفی کشاورزی شهرستان فیروز آباد در استان فارس تعلق گرفت. آقای عباس رضایی دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزی شهرستان فیروزآباد به نمایندگی از این نظام صنفی در این مراسم حضور یافت.
گفتنی است از معیارهای انتخاب تشکل های کشاورزی برتر، میزان توانمندی و خودگردانی، اعمال مدیریت، رعایت مفاد مندرج در اساسنامه و توجه به امر آموزش از جمله شاخص های مورد نظر در این حوزه توسط ستاد انتخاب نمونه ها تعیین شده اند. نمونه های معرفی شده در حوزه های مختلف با انتخاب شان در هر زمینه دارای وظایف و مسئولیتهایی خواهند شد که بنا به اهداف مندرج در برنامه انتخاب نمونه های بخش کشاورزی طرح مسائل و مشکلات روستاییان در سطوح ملی، استانی، شهرستانی و محلی با مسئولین مربوطه از جمله رسالتهای نمونه های انتخاب شده می باشد. بر این اساس سایر فعالین هر بخش می توانند مطالبه گر این امور از نمونه های انتخاب شده حوزه خود باشند.
سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به عنوان یکی از سازمان های تخصصی زیر مجموعه وزارت جهاد کشاورزی، عضو کمیته تشکل های کشاورزی ستاد انتخاب نمونه های بخش کشاورزی است. 
تعداد مشاهده خبر126 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:5 :1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal