اخبار ستادی
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران خبر داد: از ابتدای فروردین ماه امسال، مبنای خرید شیر خام از دامداران با قیمت 1440 تومان محاسبه و پرداخت خواهد شد

مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران: اعلام خرید حمایتی شیر از دامداران  به قیمت 1440 تومان

دکتر شیرزاد رئیس هیئت مدیره ومدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با بیان اینکه در سال 1397 در 17 استان کشور، خرید حمایتی شیر روزانه با میانگین 1200 تن با مداخله گری هدفمند در 4% بازار شیر کشور به عملیات تنظیم بازار شیر خام ادامه می دهد، اظهار داشت: مبنای خرید شیر با قیمت 1440 تومان از تاریخ یکم فروردین ماه سال جاری محاسبه و پرداخت خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، دکتر حسین شیرزاد رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در گفتگو با  خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما،  با اشاره به ابلاغیه مورخ 1396/12/28 وزیر محترم جهاد کشاورزی در خصوص خرید حمایتی شیر وآخرین مصوبه هیئت محترم دولت ، عنوان کرد: از سال 1393 با هدف صیانت از دستاوردهای طرحی که به ابتکار مهندس حجتی وزیر محترم جهادکشاورزی  به منظور ثبات و پایداری قیمت  شیر خام می باشد آغاز گردید.

 وی با بیان اینکه، در سال 1397 سازمان مرکزی تعاون روستایی اقدام به خرید حمایتی شیر از دامداران  به قیمت 1440 تومان نموده است، افزود: این سازمان مانند 3 سال گذشته به خرید حمایتی شیر خام با هدف تنظیم بازار شیر و فرآوری های لبنی و جلوگیری از ضرر و زیان دامداران بر اساس رهنمودهای مقام عالی وزارت وفادار است .

دکتر شیرزاد گفت: سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در سال 1397 در 17 استان کشور با میانگین 1200 تن خرید روزانه شیر و مداخله گری هدفمند در 4% بازار شیر کشور به عملیات تنظیم بازار شیر خام ادامه می دهد و سه استان اصفهان ، چهار محال بختیاری و تهران از مهمترین استانهای هدف طرح خرید حمایتی شیر خام  به شمار می روند . وی با اشاره به اینکه پارامتر هایی همچون میانگین چربی 2/3 ، میانگین پروتئین 3 و ماده خشک 8 و بار میکروبی کمتر از یکصد هزار در میزان کیفیت شیر و محاسبات موثر خواهد بود به دامداران اطمینان داد، مبنای خرید شیر با قیمت 1440 تومان از تاریخ 1/1/97 محاسبه و پرداخت خواهد شد.

دکتر حسین شیرزاد افزود: بدلیل نوسانات پیش آمده در بازار نهاده های دامی کشور رأی زنی مهندس حجتی وزیر محترم جهادکشاورزی و معاونین با مراجع ذیصلاح و ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت ، جهت افزایش قیمت شیر و حفظ حقوق دامداران محترم بطور جد پیگیری ها ادامه دارد.

وی افزود: این احتمال را که ممکن  است قیمت شیرخام به دامنه 1500 تومان برسد را رد نکرد و گفت که با تلاشهای وزیر محترم جهاد کشاورزی و اهتمام جدی وی این مهم دور از دسترس نخواهد بود.

مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران  در پایان گفت:پرداخت نقدی مطالبات دامداران، کمک به تثبیت قیمت شیر خام تولید محصول با کیفیت برتر،صادرات شیر خشک تولید شده، ارز آوری و حضور در بازار جهانی در صدر اهداف سازمان مرکزی تعاون روستایی قرار دارد.