سخن روز /
مهندس رحیمی: تشکل‌های تولید و نظام‌های بهره برداری را مهم‌ترین عامل افزایش تولید و بهره وری در طرح 550 هزار هکتاری دشت‌های خوزستان و ایلام دانست.
1398/03/05
به گزارش روابط عمومی مدیریت تعاون روستایی استان ایلام، رحیمی عضو هیات مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی کشوردر گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان ایلام بیان کرد: تشکل‌های تولید و نظام‌های بهره برداری را مهم‌ترین عامل افزایش تولید و بهره وری در طرح 550 هزار هکتاری دشت‌های خوزستان و ایلام و آبیاری و زهکشی فرعی غرب و شمال غرب کشور و سامانه گرمسیری دانست وگفت: پس از شکل گیری این تشکل ها، طرح توانمندسازی و پایداری آن‌ها در دستور کار قرار دارد.
وی افزود: در استان ایلام 32 تعاونی تولید تشکیل میشود که ازاین تعداد 17 تعاونی تشکیل شده و مابقی نیز در حال تشکیل هستند که مراحل تولید محصولات کشاورزی، از این پس به وسیله این تعاونی‌ها در اراضی مورد نظر ادامه می‌یابد.
این عضو هیئت مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور در ادامه تصریح کرد: اعضای این تشکل‌ها و تعاونی‌های تولید را کشاورزان و مالکان اراضی کشاورزی در محدوده طرح 550 هزار هکتاری و طرح تجهیز و نوسازی و سامانه گرمسیری تشکیل می‌دهند که از این پس در قالب اتحادیه و تشکل‌های منسجم به بهره برداری از منابع آب و خاک در محدوده‌های مورد نظر می‌پردازند که این امر باعث مدیریت مصرف آب در اراضی بهبود می‌شود.
در ادامه علیزاده مدیرکل دفتر نظام مهندسی بهره برداری سازمان تعاون روستایی کشور نیز در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان با بیان اینکه برای تثبیت جمعیت، توسعه و امنیت پایدار در مناطق مرزی کشور که در مجاورت اجرای این طرح‌های آب و خاک قرار دارند، سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور، نظام‌های بهره برداری را ساماندهی نموده تا ضمن افزایش بهره وری از منابع آب و خاک، از مهاجرت بی رویه بومیان به سایر مناطق کشور جلوگیری شود.
وی طرح‌های بزرگ آب و خاک در حال اجرای کشور را 4 مورد برشمرد و افزود: استان ایلام تنها استانی است که همزمان از اجرای 3 طرح ملی آب و خاک بهره می‌برد.

تعداد مشاهده خبر27 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal