سخن روز /
معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران خبر داد؛
آغاز خرید تضمینی گندم و کلزا در استان‌های گرمسیری توسط شبکه تعاونی‌های روستایی کشور
1398/02/21
 ابتدای فصل برداشت محصول تا تاریخ 18 اردیبهشت ماه بیش از 660 هزار تن گندم و بالغ بر 45 هزار تن کلزای مازاد بر نیاز کشاورزان در استان‌های خوزستان، فارس، سیستان و بلوچستان و ایلام توسط شبکه تعاونی‌های روستایی کشور خریداری شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مرکزی تعاون روستایی (پات) دکتر شیرزاد رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل این سازمان، آخرین آمار مربوط به خرید، تحویل و دپوی گندم و کلزا از کشاورزان مناطق جنوبی کشور در چارچوب خرید تضمینی محصولات کشاورزی سال زراعی 98-97 را اعلام کرد.

براساس این گزارش، تا تاریخ 98/02/18  میزان گندم خریداری شده از کشاورزان چهار استان خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس و ایلام معادل 663273 تن و مقدار کلزا بالغ بر 45075 تن برآورد شده است.

دکتر شیرزاد با اعلام اینکه تاکنون از میزان محصول خریداری شده حدود 65 درصد آن در انبارها و مراکز خرید شبکه تعاون روستایی نگهداری می‌شود، تأکید کرد: باتوجه به استقبال بسیار مناسب کشاورزان از تحویل گندم مازاد بر مصرف خود به دولت، لازم است که نمایندگی‌های شرکت بازرگانی دولتی به عنوان متولی اصلی خرید تضمینی به منظور جلوگیری از بروز وقفه و تعلل در روند خرید محصولات تضمینی و عدم معطلی کشاورزان زحمتکش در هنگام تحویل گندم، نسبت به انتقال به موقع گندمهای تحویلی از انبارهای تعاون روستایی اقدام تا بر اثر تکمیل ظرفیت انبارها موجبات توقف و کندی خرید تضمینی محصولات و نگرانی کشاورزان فراهم نگردد.

خاطر نشان می‌سازد طی روزهای اخیر، پیگیری و رایزنی مستمر توسط دکتر شیرزاد با مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در زمینه تسریع در حمل محموله‌های دپو شده گندم و کلزا توسط شرکت‌های غله و نمایندگی‌های GTC به عمل آمده است.
تعداد مشاهده خبر94 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal