سخن روز /
دکتر شیرزاد در دیدار نوروزی مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره اتحادیه مرکزی مرغداران تخمگذار میهن:
برای ثبات بازار تخم‌مرغ کشور لازم است که از ظرفیت مناسب اتحادیه مرغداران تخمگذار میهن برای انجام مأموریت‌های جدید تنظیم بازاری بهره لازم را ببریم.
1398/01/21
معاون وزیر جهادکشاورزی در این دیدار، ضمن خوشامدگویی و عرض تبریک به مدیران صنعت طیور تخمگذار کشور بمناسبت آغاز سال نو و اعیاد شعبانیه، با اشاره به معضل مهم و اساسی چگونگی تأمین مالی( فاینانس) اتحادیه میهن در راستای انجام برنامه‌های پیش رو تأکید کرد: 
چنانچه بانک کشاورزی بخواهد در زمینه بانکداری شرکتی و تأمین مالی زنجیره تولید ورود نماید، یکی از آماده‌ترین بسترهای موجود در حوزه زنجیره‌های کشور بلحاظ ساختاری و نظم تشکیلاتی اتحادیه میهن است و از اینرو سازمان مرکزی تعاون روستایی ضمن حمایت از این امر در تأمین تضامین مورد نیاز بانکی آن نیز مساعدت خواهد نمود.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران همچنین با توجه به پوشش حدودا" 90 درصدی فعالان حوزه مرغ تخمگذار توسط اتحادیه میهن، بر لزوم افزایش قدرت چانه زنی این تشکل فراگیر صنعت طیور تأکید نموده و اظهار داشت؛
معتقدیم اتحادیه میهن می‌بایست در بازرگانی مربوط به تأمین نهاده‌ها، پروتئینها و ویتامینهای مورد نیاز صنعت تخمگذار نظیر ذرت، سویا و بویژه متیونین، لیزین و ویتامین‌های مختلف در کنار اتحادیه بازرگانی تعاونی‌های کشور(بتکا) ورود فعال داشته کمااینکه در حال حاضر با چالش جدی در این زمینه نیز مواجهیم.
دکتر شیرزاد در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به عزم سازمان متبوع در تشکیل شورایعالی هماهنگی تشکل‌های بخش کشاورزی تصریح کرد: بی تردید، قدرتمندترین نهاد رسمی بخش کشاورزی کشور ، شورای عالی تشکل‌های بخش کشاورزی، مرکب از نمایندگان کلیه ذینفعان و ذیمدخلان بخش کشاورزی خواهد بود و بدیهی است که اتحادیه میهن نیز بنمایندگی از طرف جامعه مرغداران تخمگذار کشور در آن حضور فعالانه خواهد داشت.
استفاده از فضای میادین عرضه مستقیم در سطح کلانشهرها بعنوان یکی از وظایف مهم و راهبردی اتحادیه‌ها و حمایت کامل سازمان تعاون روستایی از این امر، موضوع دیگر مورد تأکید دکتر شیرزاد بود. وی همچنین شیوه سابق یارانه‌ای در صنعت طیور کشور را فاقد توان پاسخگویی به نیازهای امروزی این صنعت دانست.
رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی در این دیدار اعلام کرد: از مدتی قبل پیگیری‌های لازم جهت برقراری بیمه‌های جزئی و کلی از کار افتادگی، بازنشستگی و بیمه های عمر برای فعالین صنعت مرغ تخمگذار توسط سازمان تعاون روستایی آغاز گردیده که به کمک اتحادیه میهن در این زمینه نیاز جدی احساس می‌شود .
🔹براساس اعلام دکتر شیرزاد، شناسایی، تقویم و واگذاری زیرساخت‌های موجود سازمان به شبکه ازجمله اتحادیه مرغداران تخمگذار میهن در زمره برنامه‌های در دست اقدام سال جاری سازمان مرکزی تعاون روستائی ایران خواهد بود.
 شایان ذکر است؛ اتحادیه مرکزی مرغداران میهن که فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده‌، درحال حاضر مشتمل بر هفده اتحادیه و تعاونی استانی، چهل تعاونی شهرستانی و 1800 واحد مرغداری تحت پوشش با ظرفیت اسمی یکصد و یازده میلیون قطعه مرغ تخم گذار و پرورش پولت است که هم اکنون با ظرفیت فعال بیش از هفتاد میلیون قطعه مرغ تخمگذار، سالانه بالغ بر 950 هزار تن تخم مرغ خوراکی کشور را تولید میکنند.
درعین حال، واحدهای یادشده از توان تولید نزدیک به هفتاد میلیون قطعه جوجه یکروزه و صادرات حدود هفتاد هزار تن تخم مرغ خوراکی و شش میلیون قطعه جوجه و پولت برخوردارند.
تعداد مشاهده خبر70 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:4 :1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal