سخن روز /
.پیام دکتر حسین شیرزاد رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به مناسبت 15 اسفند روز درختکاری
1397/12/15
النجم والشجر یسجدان. آیه 6 سوره الرحمن

درخت تجلی بی نظیر آفرینش ...
✍..پیام دکتر حسین شیرزاد رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به مناسبت 15 اسفند روز درختکاری
جنگل، رستگاه بی همتایی است، آفرینش سراسر نعمت پروردگار که بن-مایه‌هایی از جلوه‌های نغز آفرینش را به زیباترین وجه ممکن در بطن خویش جای داده است! تا هست؛ آرامش است و طراوت و زندگی و چون از زیست بوم آدمی روی گرداند؛ فقر و تباهی درپی دارد. وجودش تسبیح گوی ذات اقدس آفریدگار است و خود نمادی از رأفت و جمال لایزال الهی. مخلوق شریفی که هر چه دارد خیر است و برکت و جفای به او ستمی نابخشودنی به ذات هستی و عالم امکان..
زوایای بی همتای سرشت پاک و پرفیض درخت چنان رسا و شیواست که به تعبیر خداوندگار عالم در زمره ساجدین محض بارگاه ربوبی است؛ دال و مدلولی بر خضوع و عبودیت عالم ناسوت، که گرامی داشتنش فرض است و عبادت؛ تلمذ کلام وحی و تکریم دستگاه آفرینش.. چنانچه پاسداشت مقام این ارمغان بی تکرار الهی در ساحت تلاش و تدبیر راهبردی انسان جاری و ساری گردد، جهان پیرامون و هر آنچه در اوست به زیبایی و طنازی بهشت برین رهنمون خواهد شد...
خانواده بزرگ تعاون روستایی ایران، بمثابه وجدان بیدار و بازوی توانمند جامعه کشاورزی ایران، در برنامه‌ها و رویکرد نوین خود بسوی توسعه پایدار، امنیت پایدار غذایی، توازن ، تعادل محیط زیست و نکوداشت امانت خطیر ذخایر سبز ایران زمین، نگاه ویژه‌ای به درخت و درختکاری دارد.
کمااینکه در بین طرح‌ها و پروژه‌های شبکه گسترده تعاونی‌های تولید و کشاورزی ایران، زراعت_چوب به عنوان یکی از بنیادی ترین و در عین حال پراهمیت ترین شاخه‌های فعالیت تعریف و تبیین شده است. گفتنی است به تأسی از سیاست‌های کلان وزارت جهاد کشاورزی در چشم انداز ترسیم شده برای اتحادیه‌های سراسری و نظام های بهره برداری نوبنیاد سازمان مرکزی تعاون روستایی، رشد و توسعه فعالیت‌های مرتبط با زراعت چوب و درختکاری از رهگذر آمایش و استعدادیابی اراضی وسیع تحت پوشش این شبکه، ازجمله محورهای اصلی اقدامات تعاونی‌ها محسوب می‌گردد.
امید است با تداوم تلاش‌ها و برنامه‌های اجرایی سازمان و شبکه عظیم تعاونی‌های تولید و کشاورزی، در جهت کاهش عوارض مخرب پسااقلیم خشکسالی و بی مهری‌های طبیعی و انسانی گذشته، گام‌های موثری برای ترسیم آینده ای درخشان برداریم، انشاءالله
تعداد مشاهده خبر88 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal