سخن روز /
دکتر شیرزاد در جمع مدیران حسابرسی تعاون روستایی استان‌های کشور:
حسابرسی یکی از مشاغل حساس و تأثیرگذار در فرآیند تصمیم‌گیری های اصلی سازمانهاست. یک حسابرس حرفه‌ای میبایست تحلیل دقیق و روشنی از راهبری شرکت‌ها و سازمان داشته‌باشد.
1397/08/22
دکتر حسین شیرزاد رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران ، در مراسم آغاز دوره آموزشی مدیران حسابرسی استانهای کشور که در محل آمفی تئاتر سازمان مرکزی برگزار شد، ضمن تشریح تاریخچه و ویژگی‌های امر مهم حسابرسی اظهار داشت:
موضوع حسابرسی دارای تجارب و سابقه حدودا" 70 ساله در بخش‌های مختلف اقتصادی کشور اعم از کشاورزی ، صنعت و تجارت بوده و امری مقدس در شفافیت و هدایت سکان مدیریت سازمانی محسوب میگردد.

معاون وزیر جهادکشاورزی با اشاره به شیوه‌های استاندارد و جامع حسابرسی و تفاوتهای حسابرسی شرکت‌های خصوصی و دولتی تأکید کرد:
ارزش و اهمیت واقعی حسابرسی در انتخاب و تحلیل سوژه‌ها و رخدادهای اساسی مالی سازمان نهفته است و عامل تعیین کننده در این عرصه عبارتست از؛ قابل تشخیص بودن و برخورداری از معیارها و شاخصهای همسان و هماهنگ..

رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با توضیح روشهای علمی "تحلیل سوژه‌ها" در فرآیند حسابرسی تصریح کرد:
نحوه صحیح افشای ابعاد مختلف یک رویداد مالی، ورود توأمان از دریچه‌های مثبت و منفی سوژه‌هاست و قبل از ارایه گزارشات نهایی حسابرسی، اعمال دقت مضاعف و تعامل فشرده میان واحدهای استانی و ستاد مرکزی سازمان، امری ضروریست.

دکتر شیرزاد با بیان اینکه یک حسابرس حرفه ای میبایست تحلیل درست و روشنی از راهبری شرکت‌ها و سازمان داشته‌باشد، افزود: یکی از اصول مهم و حیاتی در حسابرسی، رعایت نحوه صحیح مستندسازی و توجه کامل به جزئیات مسائل است، جزئیاتی که عامل اصلی تعیین قوت و عیار گزارشهای حسابرسی تلقی می‌شود.

جمع‌آوری داده‌ها، آزمونهای استاندارد ، هویت سنجی دارائیها، تحلیل انواع مخاطرات نظیر ریسکهای قانونی، تکنیکی، مارکتینگ و لزوم تجزیه و تحلیل منصفانه از رفتارهای مدیریتی، از دیگر مباحث مطروحه توسط دکتر شیرزاد بود. رئیس هیئت مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در پایان سخنان خود ضمن ابراز خرسندی بدلیل حضور در میان مدیران حسابرسی سازمان، اظهار امیدواری کرد که مجموعه تلاشهای صادقانه حسابرسان بعنوان قلب تپنده سیستم نظارت و چراغ راه سازمان، فراهم آورنده موجبات سربلندی و سرافرازی ملی خانواده بزرگ تعاون روستایی ایران باشد.

تعداد مشاهده خبر103 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal